Wystawa prac laureatów Konkursu im. W. Fangora

2018-04-28
Konkurs W. Fangora

Wystawa prac laureatów 2. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Wojciecha Fangora

Wernisaż: 11.05, godz. 12:00
Termin: 12-25.05, w godz. 10:00-18:00
Miejsce: Aula Wielkiej Zbrojowni, ASP w Gdańsku

Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku dr hab. Krzysztof Polkowski zaprasza na otwarcie wystawy prac laureatów 2. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Wojciecha Fangora 11 maja 2018 r. o godz. 12.00

Wydział Malarstwa ASP w Gdańsku po raz drugi organizuje Ogólnopolski Konkurs Malarski im. W. Fangora. Jest on dedykowany studentom kierunku malarstwa. Jego ideą jest wyłonienie najciekawszych młodych artystów i promowanie ich twórczości.

Finaliści mają zapewnione indywidualne prezentacje swoich prac w renomowanych, prestiżowych miejscach wystawienniczych, takich jak: BWA Olsztyn, Krupa Gallery we Wrocławiu oraz Kolonia Artystów w Gdańsku. Dodatkowo CSW Łaźnia w Gdańsku finansuje rezydencję artystyczną dla wskazanego przez siebie laureata konkursu.

Sponsorem Głównej Nagrody w wysokości 10 tys. złotych jest Fundacja im. W. Fangora. Wydział Malarstwa ASP w Gdańsku funduje drugą Nagrodę w wysokości 5 tys. złotych. Honorowy patronat nad konkursem objęła Pani Magdalena Fangor.

Wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z uroczystym ogłoszeniem wyników odbędzie się 11 maja o godz.12:00 w Auli Wielkiej Zbrojowni Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.