Light as a Creative Tool - Perspektywy Interdyscyplinarne

Robert Sochacki

termin: 14.01.2019, godz. 14:30

miejsce: PATIO ASP, Targ Węglowy 6, Gdańsk

„Light as a Creative Tool - Perspektywy Interdyscyplinarne” to jednodniowe wydarzenie – sympozjum, które będzie okazją do wysłuchania ekspertów z różnych dziedzin zajmujących się światłem. Sympozjum prowadzone będzie w języku angielskim.

Na wydarzeniu pojawią się między innymi: Bettina Pelz, niezależna kuratorka i wykładowca z HKK Bremen, dr hab. Justyna Martyniuk-Pęczek oraz mgr Natalia Sokół z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Po prezentacjach odbędzie się otwarta dyskusja moderowana przez dra Roberta Sochackiego z Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku, z udziałem kuratora SEE Djerba Aymena Gharbi, dotycząca idei i rozwoju projektów ujmujących światło jako narzędzie (nie tylko) artystyczne.

Dyskusja będzie okazją do zapoznania się z inicjatywą LICHTCAMPUS.de: trans dyscyplinarnej platformy badawczo-warsztatowej dotyczącej światła. University of Applied Sciences, Wismar, DE zaprasza studentów, profesjonalistów i przedsiębiorców do wymiany doświadczeń i prezentacji swojego podejścia do światła jako materiału/medium/narzędzia.

Sympozjum na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, organizowane przez Pracownię Sztuki w Przestrzeni Publicznej na Wydziale Malarstwa, jest wprowadzeniem dla studentów różnych specjalności i uczelni otwierającym drogę do uczestnictwa w LICHTCAMPUS Wismar 2019.

Wstęp wolny i otwarty dla studentów gdańskich uczelni
Zapraszamy!

Więcej informacji: