Aktualności

Wystawa prac Beaty Wiśniewskiej

2016-11-17
wystawa absolwenci malarstwo

Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Bogusławskiego 1, Gdańsk

wernisaż: 01 grudnia, godz. 18.30

wystawa: 01 – 31.12.2016 r.

Zapraszamy na otwarcie wystawy LITTLE MONSTER i NIESTWORZONE HISTORIE - Beaty Wiśniewskiej, absolwentki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

W okresie studiów (1991 - 96) stypendystka Ministra Kultury i Sztuki, wyróżniona Nagrodą Rektora ASP w Gdańsku za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie malarstwa. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Inicjatorka i organizatorka szeregu wydarzeń artystycznych, m.in. wystawy kobiet "For Sale" z okazji 50-lecia ASP w Gdańsku. Była asystentką prof. Andrzeja Markowicza w pracowni scenografii na ASP w Gdańsku. Współpracowała z Adamem Kilianem przy realizacji teatru telewizji.

Jako Virus Group od dwudziestu lat realizuje projekty biznesowe i artystyczne w dziedzinie ilustracji, animacji i grafiki na potrzeby różnych mediów. W swoich działaniach łączy tradycyjne dziedziny sztuki: ilustrację, formy przestrzenne, malarstwo z multimediami i twórczością komercyjną.

"Little Monster" i "Niestworzone historie" - to projekty zrodzone z fascynacji ilustracją, popkulturą i sztuką współczesną. Formą swobodnie migrują pomiędzy materiałem drukowanym a filmem animowanym. Balansując między malarstwem, rysunkiem a czystą przestrzenną formą, czerpią z konwencji popartowego komiksu, usiłując stworzyć współczesną indywidualną narrację popkulturową. Nawias groteskowy i skłonność do spontanicznej zabawy to znaki rozpoznawcze tych prac. Ilustracja w różnorodnej formie staje się czystym tworzywem. Często wykorzystywana stylistyka cartoonu podąża w kierunku prymitywnej ekspresji a skala przenosi synkretyczne obrazy w zupełnie inny wymiar - spotęgowanych i zwielokrotnionych pozytywnych emocji intencjonalnie odwołujących się do beztroskiego okresu dzieciństwa. Z pozoru abstrakcyjne formy, dzięki symbolicznym i syntetycznym środkom wyrazu stają się czytelnym odbiciem estetycznej wrażliwości autorki.

Wystawa prac Beaty Wiśniewskiej