Wizyty kuratorskie
w Galerii ASP

2016-11-14
wizyty kuratorskie

Ponad 70 lat historii i tradycji ASP w Gdańsku, z jej istotnym wkładem w rozwój szeroko pojętej kultury wykreowało markę, której elementem jest zespół wybitnych ekspertów z różnych dziedzin świata sztuk pięknych i designu. Malarstwo, rysunek, rzeźba, grafika artystyczna to dziedziny sztuki, które tworzyły i wciąż współtworzą historię naszej Uczelni. Wielkie nazwiska i ich osiągnięcia to dziedzictwo, które stanowi o prestiżowym wizerunku ASP w Gdańsku.

Zlokalizowana w Małej Auli gdańskiej ASP ekspozycja prezentująca dorobek twórczy naszych profesorów i absolwentów stanowi formę popularyzacji tego dziedzictwa. Kameralna, otwarta dla miłośników sztuki w każdym wieku galeria stanowi zarówno przestrzeń upamiętniającą wielkie nazwiska, jak i platformę rozmów na temat sztuki, designu i kultury w ogóle.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom, przygotowaliśmy innowacyjny program wizyt kuratorskich w Galerii ASP dla wszystkich grup wiekowych. Serdecznie zapraszamy najmłodszych, młodzież w wieku szkolnym oraz studentów i osoby dorosłe do wzięcia udziału w tych inspirujących spotkaniach. Prowadzący je artyści wprowadzą naszych gości w tajniki sztuk pięknych, zdradzą im sekrety artystycznych technik, opowiedzą niezwykłe historie stojące za powstaniem prezentowanych prac oraz przybliżą barwne życiorysy ich autorów. Szczegółowa tematyka oraz program spotkania zostaną indywidualnie dostosowane do wieku i potrzeb grupy.

Zainteresowanych wizytą kuratorską w Galerii ASP prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres promocja@asp.gda.pl, uwzględniającego takie informacje jak grupa wiekowa, proponowany termin wizyty, liczebność grupy oraz dane kontaktowe.

patronat honorowy:

PMG_PA_poprawione_1.jpg