Aktualności

Wiosenny numer Akademii w Mieście

2018-04-09
Akademia w Mieście

Wiosenny numer Akademii w Mieście kontynuuje dialog rozpoczęty jesienią ubiegłego roku przez Jacka Dominiczaka. Dialog, który zaprasza do wspólnej dyskusji twórców, artystów, projektantów, ale też historyków sztuki i ich sympatyków.

Punktem wyjścia jest zawsze Akademia, jej społeczność i dzieło – artefakty będące owocami konkretyzujących się w rzeczywistości myśli i idei. Z założenia koresponduje z nimi kontekst – miasto, rozumiane metaforycznie i dosłownie – zawężone do miejskich rogatek i równocześnie przekraczające swoje granice – Gdańsk, Trójmiasto, Pomorskie, Polska…

 

Autorzy tekstów zawartych w drugim numerze uczelnianego periodyku skupili się na interwencjach realizowanych dla miasta. Opowiadają o roli Akademii w kształtowaniu doświadczonego odbiorcy sztuki. Sięgają przy tym do różnych narzędzi i metod, a swoją ofertę i komentarz kierują do osób w różnym wieku.

Integralną częścią wiosennego wydania Akademii w Mieście jest kalendarium aktywności Akademii na polach pro-edukacyjnym i pro-kulturowym minionego – 2017 roku.

Zapraszamy do lektury!

http://zbrojowniasztuki.pl/publikacje/czasopisma/akademia-w-miescie/akademia-w-miescie-nr-2-2018,981

Wiosenny numer Akademii w Mieście