Wystawa: Studencka Grafika Roku 2015/16

wernisaż: 08.03.2017, godz. 18:00

wystawa czynna: 09.03 – 28.03.2017

miejsce: Sztuka Wyboru, Słowackiego 19, Gdańsk

Dziekan Wydziału Grafiki prof. Sławomir Witkowski zaprasza na wystawę i wręczenie nagród.

Świat współczesny uznaje rywalizację za siłę napędową wszelkiego postępu i dążenia do doskonałości. A że grafika jest zapisem świata – przyjmujemy tę ideę, organizując kolejny doroczny konkurs dla studentów gdańskiej ASP pod auspicjami Dziekana Wydziału Grafiki prof. Sławomira Witkowskiego. Najnowsza edycja konkursu (2015/2016) zgromadziła kilkadziesiąt prac promowanych przez pracownie i zgłaszanych przez autorów osobiście do rywalizacji sztuki, warsztatu i talentu. Zgodnie z regulaminem, mogli brać w niej udział wszyscy studenci ASP od drugiego do ostatniego roku. Efekty przedstawiamy na tegorocznej wystawie, polecając je uwadze i refleksji. Naturalnie jesteśmy z nich dumni, podobnie jak ze zdrowej rywalizacji towarzyszącej konkursowi. To nasze dążenie do doskonałości, oparte na przekonaniu, że jedna grafika, która wygrywa rywalizację i nagrodę Dziekana, doskonale wygląda w towarzystwie innych.

Kuratorzy: dr Katarzyna Łukasik i mgr Kuba Zając

Wystawa: Studencka Grafika Roku 2015/16