Aktualności

Plener artystyczny na Warmii

2016-07-15
plener, e-kultura

Termin i miejsce: 23-29 sierpnia 2016, Godki k. Olsztyna

Dlaczego wieś warmińska jest wyjątkowa? Co ją wyróżnia na tle kraju i Europy? Kim byli dawni Warmiacy i kim są dzisiejsi? Co można uznać za materialne i niematerialne ślady dziedzictwa kulturowego Warmii i Warmiaków? Na te pytania poszukają odpowiedzi uczestnicy pleneru artystycznego, który pod koniec sierpnia odbędzie się w Godkach, niedaleko Olsztyna. Dołącz do ekipy! 

Do udziału w plenerze organizatorzy zapraszają osoby pełnoletnie, które nie są profesjonalistami, ale zapoznały się z technikami pracy w zakresie: rzeźby i płaskorzeźby w drewnie, ceramiki i malarstwa, a szczególnie uczniów i studentów szkół plastycznych oraz uczelni artystycznych, jak również uczestników sekcji twórczych działających w ośrodkach kultury z terenu województwa warmińsko-mazurskiego i kraju.

- Szukamy 15 osób, które zaczęły już tworzyć, w takich technikach artystycznych, jak rzeźba, malarstwo czy ceramika, a dodatkowo interesują się dziedzictwem kulturowym - mówią organizatorzy. - Plener odbywa się w ramach projektu Warmio, quo vadis? i to właśnie Warmia ma być inspiracją dla artystów. 

Wypełnioną kartę zgłoszenia, zawierającą także informacje o portfolio dostępnym online, należy do 29 lipca (do godz. 16) przesłać na adres: agnieszka.jarzebska@swiatowid.elblag.pl. Jeśli zgłaszający nie posiada portfolio dostępnego online, może przesłać zdjęcia prac w formacie jpg, w plikach dołączonych do maila, w którym prześle kartę zgłoszenia. Można przesłać maksymalnie sześć zdjęć.

Plener potrwa od 23 do 29 sierpnia. Udział w nim jest bezpłatny, a miejscem pracy twórczej i zakwaterowania będzie Gospodarstwo Ekologiczne w Godkach. Prace powstałe w Godkach zostaną zaprezentowane na wystawie, która 18 października, o godz. 17, odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. Przed wernisażem będzie otwarte dla wszystkich zainteresowanych spotkanie na temat dziedzictwa kulturowego Warmii.

 

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są pod linkiem: 

http://eswiatowid.pl/Aktualno%C5%9Bci/tabid/158/ItemId/38888