Aktualności

Najlepsze Dyplomy 2015

2015-06-10
Najlepsze_Dyplomy

VII Ogólnopolska Wystawa Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych 2015

 

Wernisaż: 17 lipca godzina 12:00 
Wystawa: 17 lipca – 23 sierpnia w godzinach 11.00 – 20.00 
Zbrojownia Sztuki w Gdańsku, (Parter i I piętro Wielkiej Zbrojowni), ul. Targ Węglowy 6 Gdańska Galeria Miejska 1, ul. Piwna 27/29

 

„Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych” to już siódma edycja ogólnopolskiej wystawy o charakterze konkursowym, w której biorą udział wybrani absolwenci wszystkich publicznych uczelni artystycznych z kierunków malarstwa, grafiki, rzeźby, intermediów. Wydarzenie to stanowi niecodzienną okazję do przyjrzenia się różnorodnym postawom, tendencjom i poszukiwaniom artystycznym młodych twórców z całej Polski. Rokrocznie odwiedzana przez dziesiątki tysięcy mieszkańców Trójmiasta oraz turystów z Polski i zagranicy na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych i artystycznych Gdańska. 
 

 

Przez ostatnie sześć lat, kiedy odbywała się wystawa, zwiedzający mieli okazję obserwować zmiany zachodzące we wnętrzach Wielkiej Zbrojowni w ramach remontu tej niezwykłej przestrzeni. „Najlepsze Dyplomy ASP 2015” będą swoistą zapowiedzią efektu finalnego w postaci projektu Zbrojownia Sztuki. 
 

Tradycyjnie już podczas uroczystości otwarcia zostaną ogłoszeni laureaci licznych nagród towarzyszących wystawie. Łączna pula przyznanych wyróżnień w tym roku wynosi 61.000 zł. Fundatorami nagród są: Rektorzy Uczelni Artystycznych, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Podobnie jak w poprzedniej edycji honorowe wyróżnienie zostanie oddane w Państwa ręce w postaci plebiscytu na Nagrodę Publiczności.
 

W tej edycji jury konkursu będzie poszerzone o dwóch zagranicznych gości. Do Gdańska przybędą prof. Andrzej Klimowski z Royal College of Art w Londynie i prof. Stanislav Stankoci - rektor Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Bratysławie, co stanowi krok do poszerzenia zasięgu wystawy ponad poziom ogólnopolski. 
 

Ostatnią nowością jest zaplanowana na dzień wernisażu debata krytyków sztuki, którzy będą dyskutować na temat sytuacji młodych twórców. 
 

Już teraz zapraszamy Państwa do Zbrojowni Sztuki i odwiedzania wystawy. 

 

Część ekspozycji prezentowana w Gdańskiej Galerii Miejskiej 1 przy ul. Piwnej 27/29.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Zapraszamy na stronę internetową naszego mecenasa: www.gdansk.pl

 

Katalog edycji 2014