Aktualności

Ogólnopolska Wystawa Najlepsze Dyplomy ASP

2016-06-24
Najlepsze_Dyplomy

Wystawa Najlepszych Dyplomów już od ośmiu lat przyczynia się do promocji młodych talentów z całej Polski, wspiera ich w samodzielnym zaistnieniu na rynku sztuki oraz przybliża szerokiej publiczności najciekawsze indywidualności twórcze i współczesne zjawiska w dziedzinie sztuki. Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych to prezentacja prac najmłodszej generacji  polskich artystów, stwarzająca niepowtarzalną okazję do zapoznania się zarówno z ich osiągnięciami, jak i różnorodnymi postawami artystycznymi. Ekspozycja ta ma również charakter konkursu, którego laureat otrzymuje prestiżową Nagrodę Rektorów Akademii Sztuk Pięknych.

Przez wiele lat w kalendarzu wydarzeń artystycznych Akademii Sztuk Pięknych ważny punkt stanowiły ogólnopolskie prezentacje dyplomów, tworzące niecodzienną okazję do porównań różnorodnych postaw, aspiracji i poszukiwań. Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych, organizowane od 2009 r. przez Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku, przedstawiają najbardziej aktualny obraz zjawisk artystycznych młodych twórców z całej Polski, od niedawna także z zagranicznych uniwersytetów, którzy właśnie zakończyli pięcioletni okres studiów artystycznych. Ta wystawa jest zarówno przeglądem, jak i konfrontacją najwyżej ocenionych  prac dyplomowych w zakresie sztuk pięknych w macierzystych uczelniach, a jednocześnie niezwykłą okazją do zapoznania się z dorobkiem wszystkich  uczelni artystycznych. Rozproszenie tematyczne prezentowanych prac dyplomowych tylko podkreśla ich charakter i zaznacza odrębność,  jednak ukazuje wysoki poziom artystyczny i warsztatowy.

 

Zapraszamy na tegoroczną edycję, więcej informacji http://asp.gda.pl/pl/artykuly/vii_ogolnopolska_wystawea_najlepsze_dyplomy