Dyplomy AiW na Gdynia Design Days - ogłoszenie wyników

2017-06-20
Gdynia Design Days

Zapraszamy serdecznie na otwarcie Festiwalu Gdynia Design Days, które odbędzie się 30 czerwca (piątek) o godz. 18:00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (Gdynia, Al. Zwycięstwa 96/98, hol budynku III). Podczas otwarcia ogłoszone zostaną wyniki konkursu "Dyplomy ASP: Architektura i Wzornictwo", oraz odbędzie się wernisaż pokonkursowej wystawy.

Czym jest wzornictwo? - to pytanie często zadawane przez komisję podczas egzaminów wstępnych na ASP. Z odpowiedzią zmagają się jednak nie tylko potencjalni przyszli projektanci, ale cała branża projektowa i świat naukowy.

W czerwcu ponad 140 studentów obroniło swoje prace dyplomowe. Metody pracy młodych projektantów są różne: eksperymenty, prototypy, obserwacje socjologiczne, prognozowania ekonomiczne, próby udoskonalania teraźniejszości , zarządzanie procesem. Wystawa zaprezentuje przegląd konkursowych projektów absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku kierunków: Wzornictwo, Architektura Wnętrz i Architektura Przestrzeni Kulturowych. Wyboru 20  zakwalifikowanych do wystawy prac dokona jury.

Wybrane prace pomogą nam uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania w kwestii wzornictwa: Kim jest absolwent studiów projektowych na ASP i czym jest design?

Wręczenie nagród w konkursie DYPLOMY ASP: ARCHITEKTURA I WZORNICTWO 2017 odbędzie się 30 czerwca - podczas otwarcia festiwalu Gdynia Design Days 2017.

Do wystawy "Dyplomy ASP: Architektura i Wzornictwo" jury konkursowe zakwalifikowało prace następujących autorów:

Amal Al Shahri
Zachowanie sprawności ręki. Zestaw mebli.

Piotr Czajka
Wertykalna mysz komputerowa

Michał Jachymek
Jaka kura- takie jajko. Projekt kurnika przydomowego promującego prowadzenie własnej ekologicznej hodowli.

Joanna Jarza
Czajnik indukcyjny. Rozważania na temat projektowania zrównoważonego

Daria Kondradzka
Seria szybko degradujących się naczyń jednorazowych, przeznaczonych do sprzedaży jedzenia na wynos.

Alicja Korbut
Nasza podniebna przestrzeń, miejsce oddane studentom Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Olga Kreft
Re:Libro. Człowiek przyjazny książce, książka przyjazna człowiekowi.

Joanna Maciejewska
Warsztat tańca – Szklana Pointa , taniec jako odzwierciedlenie architektury.

Marek Monika
Nasza podniebna przestrzeń – obiekt oddany studentom ASP w Gdańsku.

Robert Mrowiec
Bioniczna Technologia Wodna.

Marta Ostrowska
Kamienna stodoła – ośrodek medytacyjny.

Kamila Raeder
Sylwetka lalki modowej – projekt współczesnej stylistyki.

Aleksandra Smulko
Zastawa wigilijna.

Agnieszka Sokołowska/ Klaudia Szalecka
Nowy poziom komfortu – bielizna damska.

Aleksandra Stępień
Kolekcja zabawek edukacyjnych inspirowanych polskim folklorem.

Eryk Szczygieł
Wspomaganie projektowania technikami cyfrowymi na potrzeby gier- Projekty robotów do gry planszowej.

Agnieszka Weis
Bursztyn. Olfaktoryczne wspomnienie Gdańska.

Iza Włodarczak
Projektowanie cyfrowe nowym rzemiosłem – aspekty technologiczne i konstrukcyjne. Kolekcja biżuterii.

Barbara Zięba
skrzypce elektryczne.

Ewa Zyskowska
Zestaw mebli do strefy wejściowej.

Kto zdobył Grand Prix i wygrał wyjazd na Dutch Design Week 2017 dowiemy się podczas uroczystego otwarcia Festiwalu już 30.06!