Dzień Sztuki, Designu i Kultury oraz Dni Otwarte

2017-03-14
Dni Otwarte

Zapraszamy serdecznie na wiosenne spotkanie ze sztuką i projektowaniem! W programie prezentacje Wydziałów, wykłady, spotkania z artystami i projektantami, warsztaty, otwarte pracownie.

Dzień Sztuki, Designu i Kultury - 24 marca (piątek)

godz. 9:00 – 15:00 – prezentacje Wydziałów w Auli

godz. 9:00 – 15:00 – oprowadzanie kuratorskie po galerii sztuk pięknych w Małej Auli prowadzone przez doktorantów ASP w Gdańsku

godz. 10:00 15:00 – otwarte warsztaty sitodruku w Auli

godz. 12:00 – 13:30 – wykład otwarty pt. Chujart?  prawdziwie ludzkie kłopoty ze sztuką: świętość, obrazoburstwo i to, co wolno artyście… dra Zbigniewa Mańkowskiego (Międzywydziałowy Instytut Nauk o Sztuce) w Baszcie

godz. 14:00 - Międzyinstytucjonalne otwarte spotkanie panelowe wokół genezy i procesu powstania wystawy „Sprawna ręka”. Moshe Kupferman / Marek Chlanda organizowane przez Gdańską Galerię Miejską / Gdańska Galeria Güntera Grassa w Baszcie
Paneliści: Marek Chlanda, Ewa Łączyńska Widz (BWA Tarnów), Igor Bloch (student The Courtauld Institute of Art w Londynie) i Piotr Stasiowski; wykładowcy i studenci Międzywydziałowego Instytutu Nauk o Sztuce.

Dni Otwarte - 25-26 marca (sobota i niedziela)

Podczas weekendowych Dni Otwartych zapraszamy do odwiedzania pracowni i podglądania pracy wykładowców oraz studentów. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące naszej oferty, rekrutacji i efektów kształcenia.

Wydział Architektury i Wzornictwa

Wielka Zbrojownia (Targ Węglowy 6, wejście od ul. Tkackiej)

godz. 10:00 – 14:00 – możliwość odwiedzania pracowni, przeglądania prac, podglądania pracy wykładowców i studentów, udzielanie informacji na temat pracowni, programu, standardów kształcenia, efektów kształcenia.

Wydział Malarstwa

Wielka Zbrojownia (Targ Węglowy 6, wejście od ul. Tkackiej)

Międzywydziałowy Instytut Nauk o Sztuce (MINoS)

Wydział Grafiki

Dom Angielski (ul. Chlebnicka 13/16)

Wydział Rzeźby i Intermediów

Mała Zbrojownia (Plac Wałowy 15)

MARATON RZEŹBY / WARSZTATY

Zapraszamy wszystkich chętnych na otwarte, bezpłatne zajęcia z rzeźby i rysunku dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

25.03 (sobota) / godz. 10:00 – 14:00 / dla młodzieży i dorosłych

rzeźba / praca z modelem / należy przynieść narzędzia do pracy w glinie

rysunek /praca z modelem / należy przynieść przybory i papier do rysowania

26.03.2017 (niedziela) / 10:00 – 13:00 / dla dzieci (od 6 lat)

rzeźba dla dzieci / Zapewniamy materiały, poprosimy o fartuszki lub wygodne ubranka dla dzieci. Do wspólnej zabawy zapraszamy także rodziców.

Szczegółowe informacje i zapisy na warsztaty: warsztatyrzezba@op.pl