Aktualności

Animacja - nowa specjalność ASP!

2016-06-16
Informacja

Animacja - nowa międzywydziałowa specjalność na gdańskiej ASP!

 

Animacja, czyli ruchoma grafika stała się współcześnie jednym z najważniejszych środków artystycznego i komercyjnego wyrazu: film, telewizja, internet, ruchome bilbordy, gry i aplikacje komputerowe oraz wizualizacje stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności.

Międzywydziałowa specjalizacja animacja na gdańskiej ASP umożliwi dogłębne poznanie podstawowych technik animacji manualnej i cyfrowej. Studia licencjackie w oparciu o sprawdzony tradycyjny warsztat grafiki artystycznej i projektowej przygotują do nowych zadań tych, którzy przy użyciu najnowszych cyfrowych narzędzi pragną tworzyć w oparciu o ruch, czas i rytm.

 

Zakres nauki obejmuje:
- podstawy i zasady animacji filmowej doświadczane w praktyce,
- zrozumienie i interpretacja ruchu i rytmu w formie filmowej,
- przygotowanie scenograficzne (we współpracy z pracowniami graficznymi) oraz tworzenie projektów i modeli animacyjnych,
- nauka warsztatu i podstawowych narzędzi animacyjnych (manualnie i cyfrowo),
- poznanie zasad języka filmowego,
- budowa opowieści i narracji filmowej,
- komponowanie kadrów, ujęć i sekwencji filmowych.

 

Dołącz do nas! Ucz się od najlepszych, zdobywając bezcenną wiedzę i umiejętności. Studiowanie animacji z pewnością zwiększy Twoje szanse na dynamicznie rozwijającym się rynku medialnym.

W przypadku specjalności Animacja obowiązują zasady rekrutacji na Grafikę oraz Intermedia I stopnia. Większość programu realizowana będzie zgodnie z kierunkiem głównym razem z resztą studentów (na kierunku Grafika lub Intermedia), część przedmiotów jako blok dla specjalności.

 

Dowiedz się więcej: http://asp.gda.pl/pl/rekrutacja201617