Agrafa 2017: sukces naszych absolwentek

2017-04-10
sukces Agrafa 2017

Znamy już wyniki 12. Międzynarodowego Konkursu Studenckiej Grafiki Projektowej Agrafa’17! Miło nam poinformować, że wśród laureatów znalazły się absolwentki Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

1 nagroda:
Weronika Lipniewska
z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
za pracę „MIĘSO” (promotor: dr hab. Adam Kamiński)
Pracownia Sygnału Graficznego w Przestrzeni Publicznej / Pracownia Komunikacji Wizualnej - Wydział Grafiki ASP w Gdańsku

Wyróżnienie honorowe:
Ewa Najda
z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
za animację „Jamniczek Pętliczek” (promotor: dr Robert Turło)

Międzynarodowy Konkurs Studenckiej Grafiki Projektowej Agrafa jest prezentacją najnowszych dokonań z dziedziny szeroko pojmowanego projektowania graficznego: animacja, identyfikacja wizualna, informacja wizualna, grafika edytorska, web/app/publikacje cyfrowe, krój pisma, wynikających z procesu dydaktycznego lub będących efektem samodzielnej pracy studenta/absolwenta.

Przegląd ma na celu konfrontację programów nauczania poszczególnych uczelni artystycznych i projektowych, przedstawienie różnorodnych postaw twórczych oraz wyłonienie najbardziej oryginalnych, nowatorskich i inspirujących rozwiązań. Do pierwszego etapu konkursu Agrafa zgłoszona została rekordowa liczba prac, 513. Łącznie zarejestrowało się i wysłało swoje prace 386 uczestników. W drugim etapie Jury w składzie: Ewa Satalecka, Matylda Sałajewska, Cyrus Highsmith, Marcel Bencik, Ilya Navumenka dokonało preselekcji i w głosowaniu online wskazało 118 prac. Podczas obrad, które odbyły się 24.02.2017 roku, Jury zakwalifikowało do wystawy 66 prac, przyznało 3 regulaminowe nagrody oraz 6 wyróżnień honorowych.

Wystawa nagrodzonych prac na w Sali Otwartej ASP w Katowicach (ul. Raciborska) potrwa do 28 kwietnia.

Agrafa 2017: sukces naszych absolwentek