Aktualności

Konferencja - ?Centrum/Peryferie!

2016-11-10
konferencja, e-kultura

 

?Centrum/Peryferie!

Tkanina-Wzornictwo-Edukacja

?Centre/Periphery!

Fiber-Design-Education

Międzywydziałowy Instytut Nauk o Sztuce, Wydział Grafiki oraz Wydział Malarstwa mają zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w konferencji “?Centre/Periphery! Fiber-Design-Education” (24.11.2016) poświęconej promocji i popularyzacji sztuki tkaniny. Celem konferencji jest przybliżenie znaczenia przemysłu kulturalnego sztuki tkaniny, a także podzielenie się akademickimi osiągnięciami w tym zakresie. Niewątpliwie punktem odniesienia będzie International Fiber Art Biennale Exhibition: “'From Lausanne to Beijing”, które odbyło się w 2016 roku w Shenzhen (Prowincja Guangdong) w Chinach. Pragniemy, aby konferencja stała się przyczynkiem do dyskusji na takie tematy jak źródła inspiracji artystycznych, przenikanie się różnych tradycji kulturowych, znaczenie dziedzictwa kulturowego, a także przełożenie współczesnego projektowania na biznes i rozwój kreatywnych technologii.

 

Językiem konferencji będzie język angielski i polski.

 

Konferencji towarzyszą dwie wystawy:

Centrum/Peryferie (Duża Aula Wielkiej Zbrojowni)

Anna Bem-Borucka - kuratorka wystawy

Dora Hara, Andrzej Śramkiewicz, Grzegorz Radecki, Maciej Gorczyński, Marek Targoński, Marek Frankowski, Grażyna Kręczkowska, Katarzyna Łukasik, Jakub Zając


Przez sito (Dom Angielski)

Pracownia Serigrafii na Wydziale Grafiki

(24.11 – 06.12)

 

oraz przedstawienie „W rytmie Sarah Kane” przygotowane przez TeART w reż. maŻki Wojciechowskiej. Spektakl ma formę przekraczającą. Zawieszony jest pomiędzy happeningiem a spektaklem o charakterze  performatywnym. To eksperyment  formy, rytmu i muzyki dla badania  transgresywnego momentu oscylującego wokół ostatecznego przejścia. Aktor jest zawieszony w stanie transu, co prowadzi do transformacji, przekraczania ograniczeń,  pokazania wewnętrznej prawdy własnej człowieka poszukującego kontaktu z drugim,  balansującego na granicy odnowienia życia, a zarazem ucieczki w obłęd i śmierć.


Wizualizacja: Filip Ignatowicz

Kostiumy: Aleksandra Lewandowska

Wiolonczela: Agnieszka Świstulska

Wokal: Nicol Bednarz

Występują: Anna Kwiatkowska, Kazno, Konstantyn, Jan Strzelecki, Łukasz Guzel, Krzysztof Bil

 

 

Konferencja - ?Centrum/Peryferie!