Aktualności

Intoocooolors - performance malarski

2017-11-08
performance malarski

Intoocooolors- performance malarski, totalne zanurzenie się w energii koloru podczas wspólnej realizacji monumentalnej formy malarskiej.

Zapraszamy do udziału, miejsce Zbrojownia, ASP w Gdańsku

Kultura ma wiele twarzy

Intoocooolors- performance malarski

dedykowany  studentom ASP

14 listopada 2017, godz. 11.00-14.00

 

Intoocooolors- performance malarski

dedykowany  osobom z poza ASP 

14 listopada 2017, godz. 16.00-19.00

Intoocooolors: Performance ma charakter społecznego działania twórczego, które z założenia odbywać się w różnych miejscach i ma otwarta formułę. Dotychczasowe edycje miały miejsce na Design Festival Łódź 2011, w Galerii Propaganda (ul. Foksal 11, Warszawa i na Festiwalu Gdynia Design w Muzeum Miasta Gdyni).
Punktem wyjścia dla działania stanowi malarskie doświadczanie fuzji koloru w takcie realizacji wspólnego malowania wielkoformatowej pracy na tkaninie jedwabnej. Genezą projektu jest podnoszenie wartości koloru i jego roli w abstrakcji. Performatywny charakter wydarzenia służy przełamywaniu oporów hamujących użycie/doświadczenie odważnych kolorystycznych zestawień, a bywa także całkiem odwrotnie, czyli  budowanie wyszukanej palety z szeroką gamą barw pośrednich.
Celem warsztatu jest zainicjowanie uczestników do twórczej aktywności w obszarze malarskiej abstrakcji z profesjonalnym wsparciem akademii i prowadzącego oraz asystentów. W aspekcie dydaktycznym performance rozbudza wrażliwość uczestnika na barwy, pośrednio wskazując na wartości płynące z tradycji polskiej szkoły koloryzmu.
 
Performance prowadzi Dora Hara profesora ASP w Gdańsku, która prezentuje swoje malarstwo na tkaninie jedwabnej pod wspólną nazwą Błony/Membrany - interfejs dla malarstwa i przestrzeni. Artystka wystawiała, jak do te pory swoje malarskie instalacje na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy.
Program 
• Parę słów wprowadzających
• Polska Szkoła Malarstwa na Jedwabiu- aspekty technologiczne i historyczne 
• Naświetlenie problematyki alla prima w ujęci technologicznym z uwzględnieniem specyfiki malarstwa na jedwabiu
• Intoocooolors: Performance -współmalowanie membrany
• „Wernisaż”-prezentacja ukończonej pracy 
Materiały dostępne w ramach prowadzenia warsztatu
Tkanina jedwabna, papier akwarelowy, farby do jedwabiu, stelaże, stoły do jedwabiu, palety, pędzle…. 
Praktyczny charakter warsztatów wymaga odzieży przeznaczonej do plastycznych działań lub indywidualnej ochrony odzieży. Uczestnicy proszeni są o osobiste zabezpieczenie swojej  odzieży przed zabrudzeniem.
Obowiązują zapisy mailowe, ilość miejsc ograniczona.
minos@asp.gda.pl
Intoocooolors - performance malarski