Aktualności

Prelekcja:
Afro_Kultury – Dawid Gryza

2016-12-29
prelekcja_grafika, e-kultura

Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku zaprasza na kolejną prelekcję z cyklu AFRO_KULTURY, która odbędzie się 12 stycznia 2017 (czwartek) o godz. 18:00 w Audytorium. Gościem będzie Dawid Gryza, który wygłosi wykład pt. „Plakaty filmowe z Ghany”.

Dawid Gryza, „Plakaty filmowe z Ghany”

Ręcznie malowane wielkoformatowe plakaty filmowe zaczęły powstawać w Ghanie w połowie lat 80. XX wieku. Ich zadaniem było przyciągnięcie jak największej ilości widzów na pokazy obwoźnego kina podróżującego po wioskach zachodnioafrykańskiego państwa. Obecnie wystawiane są w galeriach sztuki na całym świecie gdzie cieszą oko zwiedzających, a także stanowią łakomy kąsek dla każdego miłośnika osobliwości.


 

Dawid Gryza
Rocznik 1978. Reżyser z pasji, animator dziwnego kina, bloger.
Współtwórca „Pecadora” i Festiwalu Filmowego Kocham Dziwne Kino. Uwielbia Prince'a, boks i plakaty filmowe (te z Ghany darzy szczególnym uczuciem). Na co dzień pracuje w przedszkolu.
https://www.facebook.com/PlakatyZGhany/?fref=ts
http://kochamdziwnekino.blogspot.com/
____

AFRO_KULTURY to cykl otwartych prelekcji Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku poświęconych tzw. sztuce afrykańskiej. Będzie trochę poważnie, a trochę pop, będzie zarówno o sztuce galeryjnej jak i o urban arcie. Będzie różnorodnie, tak jak różnorodny jest ten wielki kontynent.
____

Organizator:
Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

Koncepcja i opieka merytoryczna:
dr Anita Wasik

Prelekcja:
Afro_Kultury – Dawid Gryza