2. Edycja Ogólnopolskiego Konkursu im. W. Fangora

2018-03-16
Ogólnopolski Konkurs Malarski im. W. Fangora

Zapraszamy studentów malarstwa II-V roku studiów do wzięcia udziału w 2. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. W. Fangora.

Do konkursu można zgłosić maksymalnie trzy prace wykonane w dowolnej technice malarskiej. Reprodukcje (3000 pikseli, JPG) należy nadsyłać na adres: konkurs.fangor@asp.gda.pl do dnia 16.04.

Zgłoszone obrazy zostaną ocenione przez jury konkursowe, w skład którego wejdą zaproszeni przez Organizatora krytycy sztuki, marszandzi, dyrektorzy galerii, przedstawiciele organizatora i fundator nagród.

W konkursie zostaną przyznane następujące nagrody:

• Nagroda Główna w wysokości 10.000 zł ufundowana przez Fundację Promocji Twórczości Wojciecha Fangora
  • Nagroda Specjalna w wysokości 5.000 zł ufundowana przez Organizatora przeznaczona dla uczestnika-studenta Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku

Zdobywcy Nagrody Głównej i Nagrody Specjalnej zostaną zaproszeni do pokazu indywidualnego swoich prac w BWA w Olsztynie, Krupa Gallery we Wrocławiu oraz Kolonii Artystów w Gdańsku. CSW Łaźnia w Gdańsku przyzna dodatkową Nagrodę w postaci Rezydencji Artystycznej.

Więcej informacji można znaleźć w regulaminie.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/190153978428984/

Jury konkursowe: